Muziekcentrum Vlaanderen
 
  Home | Popnieuws | Archief | April 2000        
           
 

NIEUWSARCHIEF

Periode : 24 april - 3 mei 2000 In dit deel : An Pierlé, Praga Khan, Schoolrock, Beachrock, Ultracowboy, Nerorock, le printemps de Bourges, Boogietown, Das Pop, Studio Brussel Buiten.

3 mei 2000

AN PIERLE KLIMT OP EEN TOREN
An Pierlé brengt eindeljk een tweede single uit van haar "critically not very acclaimed but publically warmly welcomed" album "Mud Stories". De keuze is gevallen op de song "Tower".

PRAGA NODIGT UIT TOT REMIX
Iets wat we gisteren nog vergaten te vermelden in het artikeltje over het Praga Khan "Mutant Funk" offensief, is een initiatief dat de groep en Studie Brussel genomen hebben.
Op de Praga Khan website (in een nieuw kleedje btw) worden er tien verschillende geluidssporen van de song "The Power of The Flower", aangeboden, die eenieder kan gebruiken om een remix te maken van deze song. De winnende inzending (enkel via CDR, tape e.d. naar het aangegeven adres) zal tegen de 27ste van deze maand bekend worden gemaakt, en zal worden gebruikt op een van Praga Khan's volgende releases.

ROCK'N ROLL HIGH SCHOOL
In accordance with the Ramones-punk song, the college of Saint-Rita in Kontich, has again found the energy to organize a new version of "Schoolrock".
On the menu, on May 6, is a rather mixed bag of bands on two podia. The acts on the main stage are Netbrake, Xaman Ek, Kris Dane, Groove Cartel & Starflam.
More info at the Schoolrock-site.

SEX ON THE BEACH ...
... might be the motto of this year's line-up of the Beachrock-festival in Zeebrugge.
The acts that the 2nd ranking festival has gathered so far are: Bloodhound Gang, Novastar, All Saints, Alanis Morissette on the main stage, Moloko, D'Angelo and Angie Stone in a tent and Leftfield, Darren Emerson and Carl Craig in the Cyber-beats area. Another dance-tent will include dj Krush, Amon Tobin, Kid Koala and Goldie.
Slowly but surely the festival is growing towars a two-day event, cause the "Midsummer concert" the night before is taking festival-proportions as well, with bands such as Guano Apes, Cranberries and Iggy Pop (two more names will follow).
Date : July 14/15. Tickets & info : 0900/00.565

1 mei 2000

PRAGA KHAN MUTANT FUNK
Praga Khan voert de promo-inspanningen voor hun nieuwste CD "Mutant Funk", in de winkels vanaf 2 mei, op tot grote hoogte. Het concert op het dak van het VTM-gebouw voor Kanaal 2, Club Brussel & De Maxx bij Stubru, bijna de hele TMF deze week ... het is bijzonder moeilijk te ontsnappen aan de gemuteerde techno-beats van Praga Khan dezer dagen, en in het geval van de singke "The Power of the Flower", "Meditation" of het geweldige "Sayonara Greetings" is dat zelfs geen slecht zaak.
Voor de snelle beslissers heeft de groep ook nog voor een bonus bij "Mutant Funk" gezorgd: bij de eerste 12.000 exemplaren zit er immers een extra cd met daarop enkele remixes (van Junkie XL, The Program, Dave Angel ...), een screensaver, en niet minder dan 5 video's in quicktime-formaat (Breakfast in Vegas, Lonely, Visions & Imaginations, The Power of the Flower, en "My mind is My Enemy, live in Provicence, USA).
Binnen enkele dagen trekken Olivier Adams & Maurice Engelen echter alweer hun studio in Aarschot in, om daar alweer te beginnen aan een nieuwe plaat van Lords Of Acid, die ergens in de herfst gereleased zou moeten worden. Praga Khan staan eind juni ook op het podium in Werchter (als headliner op de vrijdagavond), en plannen ook een nieuwe tour in de Verenigde Staten.

Koop "Mutant Funk" bij Frontstage

27 april 2000

PETER HOUBEN IS NU ULTRACOWBOY
Peter Houben (de cool-as-fuck en ugly-as-hell zanger-gitarist van de helaas schielijk overleden poprockpunkgroep Nemo, en een derde van Mitsoobishy Jacson) heeft de handen in elkaar geslagen met de would-be electronica-wizard in Remo Perotti (Sjamajee!, Neon Electronics ...), en het kind de naam Ultracowboy gegeven.
Het duo heeft nu een eerste single uit met dubbele A-kant, en daarop het poppy "The Song that Says Fuck You" (een song die daarnaast ook nog heel wat andere dingen zegt, btw) en het dromerige "Star With My Name".
D'r staan al een paar kleinschalige optredens gepland in de komende maand (Krestke in Nieuwerkerken on May 5th, Libertad Leuven on May 18, Muziek-o-Droom in Hasselt on May 27). Check'em out.

KORT ... MAAR KRACHTIG ...
- Vanaf dit weekend gaat Studio Brussel van start met het uitzenden van zijn programma's via internet. In samenwerking met Telenet zullen er op de website www.studiobrussel.be hoge en lagere kwaliteits audio-streams beschikbaar zijn. Voilà, nu hebben al jullie buitenlandse klagers geen excuses meer om de voornaamste actie in de Belgische pop & rock te volgen.
- Dead Man Ray heeft een tweede single uit op hun nagelnieuwe en intrigerende cd "Trap", de "at the drop of a head" song "Brenner". Meer nog, ze beginnen nu ook met het touren door België en Nederland, vertrekkend in Diksmuide en stoppend ... (wie weet waar). Tourdates op hun officiële website.
- Het lijkt waarschijnlijk dat er nòg een Belgische groep aan de affiche van Rock Werchter zal worden toegevoegd (na de 10 andere die daar al op stonden, zie nieuwsbericht van 17 april), vermits ik vernam dat de groep die het hoofdpodium op Vrijdag zal openen de akoestische rockgroep Venus is.
- Het in Hoeilaart gevestigde festival Nerorock organiseert zijn jaarlijkse preselectie, waarop nieuwe groepjes een plaats op het eigenlijke festival in September kunnen verdienen. Bij de deelnemers ook twee groepen die hier een demo-pagina hebben : Soul 4 You, Skirmish, Hubbub, Tim's Favourite Band, Tongue, Act, Nefast and Alma Luna. Deze preselectie vindt plaats en gaat door op 12 mei in CC Den Blank in Overijse. Groepen die al bevestigd zijn voor het "echte" festival zijn Raymond van het Groenewoud, Clement Peerens Explosition, Betty Goes Green en Groep Jezus.

25 april 2000

"DE BELGEN" IN BOURGES
De voorbije vijf dagen was de Franse stad Bourges opnieuw het toneel van het interessante festival "Les Printemps de Bourges" (de lente van...). Op de affiche stonden dit jaar ook heel wat Belgische groepen en artiesten, en die brachten het er naar verluidt zeer behoorlijk van af.
In een serie concerten genaamd "Decouvertes" (ontdekkingen) werd de hoofdvogel zelfs afgeschoten door de eigenzinnige en grappige chansonnier Daniel Hélin, die tegenwoordig een nieuwe gitarist (Jean-Yves Evrard) en een Franse drummer heeft gerecruteerd en werd onthaald als "Homme à la sincérité exemplaire, il déploie sur scène une parfaite harmonie avec son public, ce qui perpétue ainsi l'esprit du cabaret, qu'il tourne parfois rock, où planent les souffles fantomatiques de Brel, Brassens, Ferré ou Sid Vicious (!) mais aussi ceux des vivants : Beaucarne, Arno, Annegarn... Merci au vent du nord pour cette bise cinglante".
Vorig jaar was het ook al een Belgische groep die de show stal in die cetegorie, met Venus die op dit ogenblik zowat de hype van het moment zijn bij onze Zuiderburen. Andere Belgische groepen die op Bourges speelden waren Arid en Soulwax, en de onvermijdbare Arno (die er een concert kwam doen ten voordele van Amnesty International en daarbij vrienden op het podium inviteerde als Adamo, Miossec en Stef Kamil Carlens).

BLUES OP BOOGIETOWN
Voor de zevende keer wordt dit weekend in Court-Saint-Etienne (vlakbij Louvain-La-Neuve), het interessante bluesfestival Boogietown gehouden.
Op de agenda staan sinds vorig jaar twee dagen, waarbij vrijdag wordt voorbehouden voor lokaal bluestalent, en zaterdag wordt ingevuld door de grote (meestal Amerikaanse) namen.
Vrijdag zijn het The Patoelies (beginnende bluesrockgroep), Marc Lelangue Blues Band (sinds de jaren 80 gerespecteerde muzikant in blues- en jazz-middens), The Bo Weavil Blues Band (bluesboogie), Andre Williams (USA, subtitle The Black Godfather), en last but not least the "Amazing Atomic All Stars Blues Band". Deze laatste is een gelegenheidsgroep met enkele van de beste Belgische bluesmuzikanten : Fred Lani van Fred & Healers, Steven Debruyn & Filip Casteels van El Fish (binnenkort met nieuwe cd trouwens, genaamd Wisteria), Wilfried Maes (Electric Kings), René Stock (Last Call) en Roland van Campenhout (the Bluesworkshop, Charles et les Lulus...).
Op zaterdag wordt er geopend door de onvermoeibare Don Croissant (al bezig vanaf de jaren zestig, toen als "Little Jimmy"), en dan aan The Bottle Rockers (USA), Michael De Jong (Nl), Wayne Hancock (USA), The Paladins (USA), Lee Rocker (USA), Flaco Jimenez (USA), The Fabulous Thunderbirds (USA) and Willy DeVille (USA).
Een weekend ticket kost 1.100 fr, de eerste avond 250 fr, de hoofdaffiche 1000.
Alle info op de scrupuleus bijgehouden website boogietown.infonie.be.

April 24, 2000

DAS POP IN ENGELSE STUDIO
Terwijl hun cover van het Rubettes-nummer "Tonight" van de compilatie Glittering 2000 langzaam maar zeker naar boven kruipt op de ladder van de Afrekening, is er nog meer goed nieuws te menden van de recent opgevolgde winnaars van de Rock Rally 1998, Das Pop.
De jongens zijn immers het kanaal overgestoken om daar hun eerste plaat op te gaan nemen met producer Phil Vinall, een man die zijn sporen achter de knoppen verdiende via zijn werk met onder meer The Auteurs en Placebo. De opnames vinden plaats in de Chapel Studio's, in de buurt van Nottingham. De bedoeling is alleszins om binnen enkele weken terug naar België te komen met genoeg materiaal voor een full-cd, die dan zou moeten verschijnen net na de zomer.

STUDIO BRUSSEL BUITEN
Algemene paniek bij het personeel van de Vlaamse jeugdzender Studio Brussel toen de Boss naar voor kwam met "Studio Brussel Buiten". Het bleek daarbij echter niet te gaan om een sluiting van de boeken waarover hij het had, wel over de tweede keer dat het radiostation uit de studio komt gekropen om zijn publiek te verjongen (net zoals vorig jaar met "Studio Brussel Werft").
Daartoe hebben ze een voor de doelgroep interessant programma samengesteld met allerlei workshops (DJ, rap, tekstschrijven, tattoo, grafitti, radio), spellen (muziek-quiz), sporten (snowboard-jumping, trick-bike), een CD-veiling en een vrij podium.
D'r zal uiteraard ook live-radio gemaakt worden, meer bepaald Hank the Dj (met DJ Love Boat), Club Brussel (met Praga Khan, Thou en Mintzkov Luna), en met daarna een Dee-Jay set van de Flying Dewaele Brothers, gevolgd door een "was het nu 70, 80 or 90"-fuif.
Plaats van gebeuren : Het Eilandje (Kattendijkdok), Antwerpen. Datum : Zaterdag 29 april. Entrée gratis tot 18:00, daarna betalend.
Complete info op de Studio Brussel-website.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Naar de inhoudsopgave van het Nieuwsarchief.
Naar het meest recente nieuws.

 

 

    Nieuws-Archief

Meest recente nieuwsitems

This page in English

CD's van deze groep of artiest vind je bij Proxis

Site
Homepagina

Alfabetisch
Chronologisch
per Genre
Willekeurig
Populairste

Poptelex
Belpoptop
Interviews
MP3's
Forum

Help
Links&bronnen
Statistieken
Wat is nieuw?

Zoeken naar:
in
 
           
 

Het Belgisch Pop & Rock Archief was tot begin 2002 in handen van Dirk Houbrechts. Om persoonlijke redenen (lees hier waarom) stopte hij met deze website. Het archief is nu toevertrouwd aan het Muziekcentrum Vlaanderen (www.muziekcentrum.be), het steunpunt voor de professionele muzieksector. Contact: webmaster@muziekcentrum.be of per post naar Muziekcentrum Vlaanderen, Steenstraat 25, 1000 Brussel.

Opgepast : Deze site betaalt auteursrechten, en is opgebouwd en onderhouden conform de toelatingsvoorwaarden overeengekomen met de Belgische auteursrechtenvereniging SABAM. Consultatie van deze website is gratis, met uitsluiting van het downloaden, reproduceren of verdere openbare medeling van de onderdelen van de site. Copieer a.u.b. niet, link!

Laatste update aan de site : maart 2002.