Voià, terug van even weg. Twee weken in Frankrijk rondgetoerd. In de Dordogne en de Charente, in twee gîtes uitgebaat door Belgen. Nogal veel om te vertellen in 1 blogpost.
Op een kaartje met de route (a-b waar we de eerste week zaten, dan b-c voor de tweede week, en c-d om terug thuis te komen) en foursquare checkins voor de uitstapjes geeft dat bijvoorbeeld dit:
– Bidou (Dordogne, ong. 900 km. van Bxl) **** (4/5) Schitterend verbouwd landhuis, met zwembad en gigantische tuin.
Twee gîtes en de eigenaren in L-vormige villa. Alle keukengerei, slaapbenodigdheden, speelgoed, fietsen, tuinmeubilair, barbecue … aanwezig. Tuin gedeeld met andere gasten + eigenaars, in onze gîte ook een privé-tuintje met ingang naar het zwembad.
Zeer hulpvaardige eigenaars (Leen en Paul, met 2 kindjes Louis en Arthur) die altijd klaarstaan, zonder opdringerig te zijn.
Omgeving: directe omgeving zeer interessant voor wandelingen in natuur en enkele dorpmarktjes, dorpen in de buurt niet super-interessant. De boeiendste bestemmingen in de Dordogne-streek rond Bergerac (Lascaux, Sarlat, …) zijn wel altijd bijna een uurtje rijden van de gîte.
Eindconclusie: as good as a gîte gets.
– Moulin de Douzy (Charente, ong. 700 km. van Bxl) *** (3/5) Mooie locatie in zeer landelijke omgeving, maar gîte met ruwe kantjes.
Bestaat uit een gîte (kan makkelijk 12 man in), een huis van de eignaars, en twee kleine chambres d’hôtes in een (stuk van) een verbouwde molen. Ook kampeermogelijkheden en mogelijkheid tot overnachting in grote tenten op het immense terrein (2ha).
In onze gîte was het kil en donker binnen (stookhout verkrijgbaar) door de dikke muren. Boven iets beter verbouwd.
Terrein met water aan twee kanten (ideaal voor dammetjesbouwen), helaas zeer onveilig op een aantal plaatsen voor kleine kinderen. Jammer ook dat er bvb. geen speeltuig/speelgoed en zandbak was.
De eigenaars koken (op sommige dagen) op verzoek: simpele maar wel lekkere kost, ietwat aan de dure kant wel (75 euro voor twee volw + twee kinderen).
Fijne eigenaars (Bert, Evelyne en baby Mayra), alle vragen werden opgelost/beantwoord.
Directe omgeving fijn voor wandelingen en fietsen. Interessante uitstappen zijn wel altijd minimaal een uur of langer rijden over haast verlaten landwegjes. Ook naar restaurants e.d. is het vaak ver rijden in deze weinig toeristische streek.
Eindconclusie: bij goed weer ongetwijfeld goed voor een fijn weekje uitblazen ver van alles. Maar dat goede weer hadden wij helaas niet.
Of in een fotouw-slaaidsjouw geeft dat dit:
Afijn, you get it. We waren weg, en nu zijn we na een behoorlijk geslaagde vakantie weer terug.